ROLETY ADAPTACYJNE

  • Przeznaczone głównie do budynków istniejących
  • Mogą być montowane bezpośrednio do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie
  • Pozwalają na redukcję wydatków na energię – nawet do 30% rocznie
  • Sterowanie ręczne, elektryczne lub radiowe

Najpopularniejszy system rolet zewnętrznych. Dzięki doskonałym komponentom i staranności wykonania są one uznawane za produkty o wysokim europejskim standardzie. Głównymi dostawcami komponentów są renomowani dostawcy – Aluprof i Somfy. Rolety adaptacyjne przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. Bogata kolorystyka sprawia, że rolety są doskonałym elementem dekoracyjnym. Rolety wyróżniają się dobrą izolacyjnością dźwiękową oraz termiczną. Latem zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń, zimą redukują koszty ogrzewania.

skrzynka standard

skrzynka półokrągła

skrzynka ćwierćokrągła

Współczesna architektura szuka ciekawych, innych niż wszystkie rozwiązań nie tylko w samych bryłach budynków, lecz również w dodatkach wewnętrznych i zewnętrznych, dopasowanych idealnie do siebie. Za sukces można uznać takie skonstruowanie wyglądu elewacji i wszystkich elementów dodatkowych, że osoba postronna widzi budynek jako integralną całość w której wszystko pasuje, współgra ze sobą wielkością, kształtem, kolorem. Rolety zewnętrzne to nowoczesne i funkcjonalne zabezpieczenie przed słońcem.

Istotna z punktu widzenia inwestora kwestią jest wybór sterowania roletami. Standardem jest wciąż napęd ręczny, zwijacz linki bądź taśmy ale przy obecnych cenach sterowania elektrycznego warto rozważyć zakup rolet z silnikiem. Roletę zewnętrzną sterujemy elektrycznie silnikiem rurowym zabudowanym w wale napędowym rolety. Niezależnie od wybranego sterowania można już tak zarządzać roletami, żeby stały się  praktycznie urządzeniami bezobsługowymi.  Rolety zewnętrzne mogą otworzyć się rano i zamknąć wieczorem. Otwieranie i zamykanie rolet może być realizowane o określonych godzinach lub  na przykład o wschodzie i zachodzie słońca. Rolety mogą, przy dużym nasłonecznieniu, w upalne dni, zamknąć się na przykład a połowy, a po obniżeniu temperatury otworzyć ponownie. Mogą także odpowiednio zareagować jeżeli podłączone zostaną do instalacji alarmowej budynku. To tylko niektóre korzyści jakie daje sterowanie centralne. W najnowszych systemach sterowania można do obsługi rolet używać Internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po za wszystkimi zaletami sterowania centralnego, uzyskuje się jeszcze możliwość otwierania i zamykania rolet z dużych odległości.